Bezdomovci, vyděrači, nebo chudáci?

21. srpna 2012 v 20:15 | Emily Immortel |  Můj život
Fúú, dneska si taťka vzal dovolenou a mě, ikdyž jsem měla úplnš jiné plány přemluvil, abych jela se sestrou a sním na zámek a do muzea. Ano, celý den jsme si krásně užili, a pak jsme jeli nakupovat do kauflandu. No, nakoupeno jsme měli a tak jsem skládala věci do auta a najednou se vedle mě objevila stará paní. Strašně smutně na mě koukala a mně se v hlavě honily cca takovéhle myšlenky. "Co odemě chce?" , "Okrást mě? " , "Je bez peněz, bez baráku a má hlad?" , "Co?"
Ano, a bylo to mnoho dalších myšlenech. Možná hodně zvás zná ten pocit. Když pronesla to ubohé "Dobrý den" , málem sem se zbláznila a dala ji celý můj nákup, ale ona pokračovala. "Nemám co jíst, nekoupili by ste mi chleba? nebo nedalibyste mi aspoň jeden Váš rohlík?" Já ji chtěla něco dát, ale v tu chvilku přišel k autu taťka a ona všechno, co řekla mně zase zopakovala. U nás je mnoho bezdomovců a já jsem si v tu chvilku představila moji kamarádku, která šla se svým dítětem nakupovat a narazila na bezdomovce a on ji také žádal o něco takového. Ona mu chleba koupila a on odmítl, řekl ji, že to nechce, že chce peníze. V tu chvilku sem si ale řekla " ta ubohá paní ale chce něco k jídlu, né peníze" .. Celou dobu, co s náma mluvila žloulala v ruce starý špinavý kapesník a díky tomu jsem byla ještě víc ve stresu já. Bylo mi ji tak líto, ale ta%tka byl v pohodě a pronesl " Já jsem taky sám na to, abych uživil moje děti a nemám mic peněz na rozhazování" Ale ona hned "Ale já nemám ani kde bydlet" . V tu chvilku jsem se málem rozbrečela. Jsem v tomhle strašně citlivá. Bylo mi ji tak líto, že jsem rychle zaplula do auta. Ona u našeho auta stála dokud jsme neodjeli a smutně koukala..


A teď, co by jste dělali vy?! Dali byste ji něco, nebo ne? ..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 @ničk@ @ničk@ | Web | 21. srpna 2012 v 21:31 | Reagovat

Mně je jich taky vždycky líto, ale naštěstí se mi ještě nestalo, aby mě přímo oslovili, jen je vidím třeba stát nebo hrát na kytaru před obchoďákem. Radši se na ně moc nekoukám a jdu:/ Jenže i mezi imi jsou podvodníci, a někteří peníze, co získají prochlastají nebo prohrají na automatech, takže je to těžký!

2 Satine Satine | Web | 22. srpna 2012 v 14:16 | Reagovat

Tak téhle bych dala, když chtěla přímo něco k jídlu. Nejhorší jsou ti, co chtějí peníze a pak je prochlastají. Ale dát jí rohlík nebo něco? Klidně.

3 Alex Alex | 22. srpna 2012 v 19:53 | Reagovat

Já tohle dělám běžně.Není den,abych pro bezdomovce něco neudělala a je mi jedno, jestli si za to koupí chlast, nebo jídlo. Prostě mu dám, co mám, nebo co nepotřebuju. Peníze, jídlo, cokoliv.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama